alternatywa dla autocad
Previous Next Play Pause
1 2 3

Aplikacja do rysowania wykresów i oznaczania punktów.

Opis programu

  1. Funkcję do rysowania wykresów uruchamiamy poleceniem wykres.

1.1. Główne okno programu z listą współrzędnych jest przedstawione poniżej.

wyk_dane

Współrzędne w zakładce Dane, potrzebne do narysowania wykresu można dodać na kilka sposobów:

a). wpisać ręcznie

W tym oknie można dodać współrzędne uzupełniając odpowiednio pola X, Y, Z i klikając przycisk Dodaj. Jeśli któraś współrzędna będzie niepoprawna, to można poprawić współrzędną zaznaczając odpowiedni wiersz, w polu X, Y, Z potrzeba wpisać odpowiednie wartości i nacisnąć przycisk Uaktualnij.

b). wczytać z polilinii narysowanej w ZWCAD

Wczytanie współrzędnych z narysowanej polilinii sprowadza się do naciśnięcia przycisku Wczytaj dane z pliku i zaznaczenia linii z której chcemy pobrać współrzędne.

c). wczytać z pliku tekstowego.

Dane z pliku wczytujemy klikając na przycisk Wczytaj dane z pliki i wskazujemy plik ze współrzędnymi z rozszerzeniem *.csv.

Wprowadzone współrzędne za pomocą w/w sposób można zapisać do pliku *csv w celu późniejszego ich użycia. Wszystkie wartości można usunąć za pomocą przycisku Wyczyść dane, a pojedyncze współrzędne przyciskiem Usuń wiersz.

 

1.2.  W zakładce Ustawienia można dopasować wygląd wykresu do własnych potrzeb. Można ustawić między innymi na jakiej warstwie mają znajdować się osie, wykres, określić jednostki podstawowe, dodatkowe, kolor, rodzaj linii oraz dokładność.

wyk_ust

 

1.3.  W zakładce Funkcje znajdują się gotowe zdefiniowane funkcje, które po ustawieniu parametrów można narysować bezpośrednio w rysunku:

a). okrąg

b). wielomian trzeciego stopnia

c). sinus

d). cosinus

 

wyk_fun

 

2. Funkcję do oznaczania punktów uruchamiamy poleceniem oznacz.

oznacz

W powyższym oknie wpisujemy potrzebne dane, ustawiamy żądaną dokładność i po kliknięciu przycisku Oznacz wskazujemy, które punkty mają być opisane.

oznaczenie

Przykład oznaczenia punktu.

Ostatnie filmy na naszym kanale YouTube

Projektujemy szafkę w 3D. Cześć 3 - bloki w palecie narzędzi

20.02.2025
Dzisiaj opowiemy o skali i warstwie bloków w palecie narzędzi.Spis rozdziałów: 00:00 Wstęp 00:35 Wstawiamy do rysunku bloki, które utworzyliśmy w poprzednich filmach 01:15 Omawiamy jednostki bloków, rysunku i wstawiania. 03:30 Ustawiamy skalę bloków w palecie narzędzi 06:30 Warstwy bloków w palecie narzędziRysuj z nami, pobierz już teraz ZWCAD https://www.zwcad.pl/programy-cad/z...

Zbiorcze tablice informacyjne

18.02.2025
Dzisiaj narysujemy zbiorczą tablicę informacyjną.Do wykonania tego zadania potrzebny będzie nam program CAD oraz nakładka ZWTraffic.Bezpośredni link do ZWCAD https://www.zwcad.pl/links/ZWCAD__6...Bezpośredni link do ZWTraffic https://cad.szansa.net.pl/ZWTraffic...Jak uruchomić nakładkę ZWTraffic https://youtu.be/aqk0GjYpml000:00 Wstęp 00:29 Wybieramy funkcje do tworzenia zbiorczych tablic informacyjnych 01:29 Dodajemy nagłówek do zbiorczej tablicy informacyjnej 07:00 Dodajemy tło do znaku

Projektujemy szafkę w 3D. Cześć 2 - druga nóżka

13.02.2025
Dzisiaj drugi odcinek nowej serii filmów o modelowaniu w 3D szafki. W tym filmie utworzymy kolejną nóżkę szafki i dodamy ją do biblioteki bloków w pasku narzędzi.Spis rozdziałów filmu: 00:02 Wstęp 00:35 Zaczynamy rysować 04:50 Tworzymy bryły i wykonujemy operacje logiczne 11:05 Wyciągnięcie pomiędzy profilami o różnych wymiarach i odejmujemy bryły od siebie 18:00 Zapisujemy plik i dodajemy blok do palety narzędziRysuj z nami, pobierz już teraz ZWCAD https://www.zwcad.pl/programy-cad/z...
Wczytaj więcej...